Конец карантина

Яким буде життя після пандемії COVID-19 – експерти

5 канал

Малий бізнес може зникнути

Пандемія коронавірусу значно вплинула на звичне життя суспільства, тому багато людей роздумують над тим, чим це все закінчиться. Саме тому в Science News вирішили поставити це питання до кількох науковців.

Історик Джон Баррі вважає, що у випадку ефективності вакцини, довгої тривалості імунітету і широкої експлуатації швидких тестів на наявність інфекції можна передбачити невелику кількість змін у суспільстві.

Наприклад, люди почнуть більше працювати вдома, а також він стверджує про зникнення малого бізнесу. Якщо COVID-19 залишиться через півроку серйозною загрозою, тоді можна очікувати на глибокі зміни, які торкнуться ринку праці, житла і комерційної нерухомості.

На думку медичної антрополигині Кетрін Гіршфельд, якщо з’явиться ефективна вакцина і її почнуть масово застосовувати цього року, то кількість хворих зменшиться, проте вона не виключає нові спалахи хвороби.

Вакцина від коронавірусу Pfizer
Вакцина від коронавірусу Pfizer
Фото: Shutterstock

А ось соціологиня Анна Мюллер вважає, що завдяки пандемії людство зрозуміло, що Інтернет може бути інструментом для освіти, що особливо стосується індивідів з обмеженими можливостями.

Щодо наслідків для соціуму експертка стверджує, що багато людей під час пандемії втратили робочі місця та дохід. Це вплинуло на збільшення кількості  дітей з невпевненістю та травматичним стресом.

Це може досить тривало впливати на їх фізичне та психічне здоров’я. Якщо в США не проводити активні заходи щодо допомоги постраждалим дітям та їхнім сім’ям, то це трагічно вплине на світ у майбутньому, вважає вона.

Історик Крістофер Макнайт Ніколс розповів, що в 20-х роках минулого століття після пандемії грипу та Першої світової війни населення почало більше цікавитися професійним футболом та бейсболом. Зміни щодо розширення професійного футболу зафіксували також в Європі.

Діти з COVID-19
Діти з COVID-19
Фото: Shutterstock

Цілком можливо, що після кінця пандемії люди почнуть більше збиратися разом, якщо порівнювати з часом до Covid-19. Наприклад, для проведення концертів та спортивних заходів.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв думку експерта з приводу того, коли можна буде не носити маску.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ