Арктика

Потепління може спровокувати позеленіння Арктики – дослідники

Shutterstock

Як буде виглядати Заполяр'я?

Американські, канадські та австралійські вчені дізналися, що за 100 тис років відбулося зміщення ареалу деяких чагарників на 400 км на південь від Арктики. Це вказує на те, що кліматичні зміни можуть потенційно призвести до позеленіння Заполяр'я, повідомляє Proceedings of the National Academy of Sciences.

Експерти скористалися ДНК стародавніх рослин, які вони зібрали в озерних відкладеннях в Арктичній зоні. Вони їх дослідили та дізналися, яка рослинність була в цьому регіоні тисячі століть тому. Також вони отримали локальний знімок видів рослин, які були на певних територіях в певний час.

Баффінова Земля
Баффінова Земля
Фото: Depositphotos

Виявилося, що карликова береза змінила свій ареал зростання і віддалилася від Арктики на 400 км. Це вказує на те, що колись Заполяр'я нагадувало відому нам "зелену" тундру.

Внаслідок цього вчені припускають, що ці та інші арктичні види рослин знову з'являться на північних територіях на тлі глобальних кліматичних змін. Таким чином, можуть відбутися серйозні зміни зовнішнього вигляду Арктики.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що в Індійському океані може з'явитися новий континент.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ