Апокаліпсис

Потепління може стати причиною вимирання мільйонів людей – кому це загрожує

Shutterstock

Кліматологи поділилися одним з найбільш песимістичних прогнозів

Американські вчені стверджують, що тропічні області нашої планети можуть з часом стати занадто спекотними для життя людей. Дослідження опублікували в журналі Nature Geoscience.

На думку кліматологів, якщо середньорічна температура в тропіках підвищиться на 1,5°C відносно нинішньої ситуації, то Homo sapiens не зможе проживати на цих територіях.

Відомо, що критичне значення за 100% вологості – 35°C. Якщо присутня така температура, то людське тіло просто не встигає втрачати тепло. Навіть якщо ми дамо мешканцю тропіків необмежений запас питної води, то йому все одно не вдасться нормально виживати протягом довгого часу.

Найбільш песимістичні прогнози кажуть, що певна частина населення нашої планети буде в постійній небезпеці. Це посилюється тим, що саме тропічні країни демонструють найвищі показники демографічного росту.

Спочатку це може вплинути лише на їх працездатність, але в перспективі це загрожує більш трагічними наслідками. Особливо це стосується тих, хто має серйозні проблеми з серцево-судинною, нервовою та дихальною системою.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, чому людська цивілізація може загинути за кілька десятиліть.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ