Зміни клімату

Чому людська цивілізація може загинути за кілька десятиліть – фізики

Shutterstock

На думку експертів, людське суспільство з імовірністю 90% наближається до катастрофи

Фізики провели дослідження і виявили, що якщо людство не зміниться, то воно може втратити звичну нам цивілізацію протягом декількох десятиліть. Про це розповіли в Scientific Reports.

Роботу присвятили дослідженню поточних темпів зникнення лісів, а також тому, як люди використовують інші ресурси. Найпозитивніший прогноз ймовірності катастрофи дорівнює 90%.

На думку фізиків, зникнення внаслідок вирубування останніх лісів на нашій планеті відбудеться приблизно між 100  і 200 роками цього тисячоліття.

Населення стрімко росте, що безпосередньо впливає на споживання ресурсів. Саме тому експерти вважають, що з відомим нам сучасним суспільством можуть відбутися кардинальні зміни протягом наступних 20-40 років.

Тим не менш, не обійшлося без позитивних факторів, бо дослідники зафіксували певну тенденцію. Вони стверджують, що в останні роки темпи вирубування лісів зменшилися.

Однак це не стане нашим порятунком, адже у посаджених дерев немає таких можливостей для захисту навколишнього середовища, які властиві віковим лісам.

"Розрахунки показують, що при збереженні реальних темпів приросту населення і споживання ресурсів, зокрема лісових, нам залишається кілька десятиліть до незворотного краху нашої цивілізації", – стверджують фізики.

Для запобігання катастрофі є потреба в фундаментальній трансформації. Проблема в тому, що більшість людей несерйозно ставиться до ресурсів планети, оскільки основний сучасний інтерес – економіка.

На думку вчених, нинішня модель суспільства має бути змінена, бо вона ставить індивідуальні інтереси вище, ніж екологічні проблеми. Можливо, саме це подарує нам майбутнє.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що до Землі наближаються одразу 5 астероїдів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ