Питна вода

Дослідники знайшли нову форму води

Shutterstock

Для аналізу цього явища вчені витратили декілька років

Австралійські вчені розповіли про відкриття нової кристалічної форми води, котра виникає за особливих умов замерзання. Цю фазу льоду назвали лід-XIX, повідомляє Nature.

Це відкриття зробила група вчених, яку очолив Томас Лертінг з Інсбрукського університету. Декілька років тому вони отримали новий варіант льоду-VI, який з'явився під час менш швидкого замерзання, а також на цей процес впливав більш високий тиск.

Однак, тільки нещодавно експерти змогли довести, що мова йде про нову форму льоду. Для доведення цього вони використали дифракцію нейтронів на кристалі льоду-XIX.

В ході експерименту використали дефрактометр HRPD, що функціонує в Лабораторії Резерфорда (Велика Британія). Учені встановили схожість між льодом XIX і XV, але перший інакше розподіляє водень за схожих атомів кисню.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що на Марс доставлять прилад, який видобуватиме кисень з атмосфери планети.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ