Штучний інтелект передбачив, де може з'явитися наступний коронавірус

Пандемія COVID-19 стала справжнім потрясінням для сучасного людства, а тому експерти намагаються якомога краще вивчити шляхи появи вірусів і загалом їх природу.

Саме тому учені користувалися штучним інтелектом (ШІ) для з'ясування місця, де може зародитися наступна коронавірусна інфекція. Про це повідомляє ВВС.

Для цього вони навчили комп'ютер знаходити віруси та його господарів-тварин. У процесі дослідження науковці поєднали фундаментальну біологію та машинне навчання.

Спочатку ШІ почав вивчати сприйнятливих ссавців до відомих нам коронавірусів. Результати показали, що є зв'язок між 411 штамами коронавірусу та 876 видами ссавців.

Лікарі
Лікарі
Фото: Shutterstock

Потім він почав шукати види, які можуть бути прикриттям одразу для декількох вірусів. Провідній дослідниці з університету Ліверпуля Майі Варде вдалося навчити ШІ шукати закономірності для знаходження тварин.

"Ми змогли передбачити, які види мали більше шансів бути зараженими багатьма коронавірусами. Або тому, що вони були тісно пов'язані з видами, що переносять коронавірус, або тому, що вони перебували в одному географічному просторі", – розповіла вона.

Експерти вважають, що є набагато більше потенційних господарів для вірус серед ссавців, ніж стверджувалося до цього. Наприклад, у азіатської пальмової нандінії та великого підковоносого кажана є можливість стати господарем для 32 и 68 різних коронавірусів.

Також мова йде про звичайного їжака, європейського кролика та одногорбого верблюда, в яких Sars-CoV-2 може рекомбінувати з іншими коронавірусами.

Кролик
Кролик
Фото: Shutterstock

"Але це не привід демонізувати зазначені види", – зазначила Варде.

Зазначається, що людська популяція в основному зштовхується з небезпечними вірусами, так як ми торгуємо дикими тваринами, а також займаємося землеробством.

Цілком можливо, що проведене дослідження вплине на звуження кола спостережень і запобіжить пандеміям, які можуть виникнути в майбутньому.

Є певна проблема в тому, що постійно обстеження всіх видів тварин неможливе, але завдяки вищезазначеним результатам людство може зрозуміти, що саме стоїть у пріоритеті.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, за скільки часу коронавірус заповнює приміщення.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше