Коронавірус

Коронавірус міг з'явитися у Китаї раніше, ніж у грудні 2019 року – ВООЗ

Shutterstock

Понад 90 осіб були госпіталізовані зі схожими симптомами ще восени 2019 року

Експерти ВООЗ, які нещодавно повернулися з Уханю, вважають, що COVID-19 міг розпочати своє поширення не з грудня 2019 року, а двома місяцями раніше. Про це пише MSN news. 

Учені ВООЗ наполягають на додаткових дослідженнях у центральному Китаї. 

За їхніми даними, понад 90 осіб у центральному регіоні були госпіталізовані зі схожими на коронавірус симптомами за два місяці до того, як інфекцію зафіксували в Ухані наприкінці 2019 року. 

Дані про пацієнтів з пневмонією та іншими симптомами, схожими на COVID-19, група ВООЗ отримала від китайської влади. Ці 92 випадки було виявлено в 223 медичних закладах у всій провінції Хубей, де розташовувався епіцентр спалаху – місто Ухань. 

Глава групи ВООЗ Пітер Бен Ембарек зазначив, що приблизно третина цих пацієнтів померла або відмовилися брати участь у тестах. Дві третини дали негативний результат в серологічних тестах, за допомогою яких шукають антитіла.

"Цифри не так вже й важливі. Важливим є те, що ми дійсно не знаємо, наскільки надійні серологічні тести для виявлення антитіл до SARS-CoV-2 більш ніж через рік після зараження", – сказав Ембарек.

Делегація ВООЗ заявила, що закликала Китай провести більш широкі аналізи зразків крові, зібраних восени 2019 року в районі Хубей.

Читайте також: Учені знайшли взаємозв'язок між пандемією COVID-19 та змінами у кліматі. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ