Дніпро

У річках України знайшли пестициди, хімікати та наркотики

Shutterstock

Дослідження торкнулося величезних водойм

У нашій країні вперше провели дослідження річок на предмет наявності в них забруднюючих речовин. Завдяки цьому експерти краще дослідили проблему з водними ресурсами у кожному річковому басейні.

Про це розповів голова Державного агентства водних ресурсів України Валентин Шліхта, коли представляв публічний звіт про діяльність відомства у 2020 році, передає "Укрінформ".

Він зазначив, що скринінг є дослідженням, завдяки якому люди відслідковують "понад 65 тис різних сполук". У нашій країні відсутні можливості його виконання, а тому експерти вирішили надіслати відібрані проби до найближчої європейської лабораторії.

Це дослідження торкнулося басейнів річок Дону, Дністера і Дніпра. Фахівці змогли виявити певні забруднювачі, серед яких згадали про наявність пестицидів, промислових хімікатів, стимуляторів і наркотичних препаратів.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що за Україною буде стежити супутник, який встановлюватиме порушення екології.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ