Київ у тумані

"Чим ми дихаємо?": у Києві рівень забруднення повітря один із найвищих у світі

kiev.informator.ua

У ранковому тумані затримувалися всі шкідливі викиди

Українська столиця уже кілька днів поспіль тримається на перших місцях у рейтингу міст світу з найзабрудненішим повітрям. Відповідні дані опубліковані на порталі IQAir, який відслідковує індекс якості повітря (ІЯП).

Станом на ранок 29 жовтня Київ був на третьому місці серед міст із найгіршим повітрям. Індекс забруднення повітря складав 159 при нормальному показнику 50. Гірша ситуація спостерігалася лише у пакистанському Лахорі (169) і індійському Делі (243).

Причиною такої низької якості повітря у Києві був густий туман, у якому затримувалися всі шкідливі викиди. Однак після обіду туман трохи розвіявся і почався невеликий дощ. Це трохи покращило ситуацію і станом на 14:30 місто піднялося на 7 місце у рейтингу з середнім індексом якості повітря 128.

Найгірша ситуація з чистотою повітря на проспекті Науки, де було зафіксоване забруднення у 166 пунктів.

За прогнозом порталу, у п’ятницю, 30 жовтня, у Києві буде помірний рівень забруднення (54), а от на вихідних можна буде спокійно гуляти на свіжому повітрі: у суботу, 31 жовтня, ІЯП складе 24 пункти; у неділю, 1 листопада – 39 пунктів.

Нагадаємо, генсек ООН попередив, що через глобальні кліматичні зміни людство може не дожити до наступного століття.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ