Катастрофа

Це століття може стати для людства останнім – генсек ООН

Shutterstock

Часу на зміни залишилося мало

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що через глобальні кліматичні зміни людство може не дожити до наступного століття. Його слова передає Центр новин ООН.

"Якщо ми не почнемо діяти просто зараз, нинішнє століття може виявитися останнім для людства", - попередив Гутерреш, виступаючи перед учасниками форуму, що відбувається під егідою міжнародної кліматичної ініціативи TED Countdown.

Він нагадав, що, за даними вчених, слід утримувати підвищення глобальної температури на рівні 1,5°C. Однак, незважаючи на рекомендації кліматологів, наразі це завдання не виконується.

"Мільярди людей в усьому світі вже страждають від нашої бездіяльності, - заявив Генсек ООН. - Через залежність від викопного палива ми тупцюємо на місці. Глобальні кліматичні зміни спричиняють безпрецедентні лісові пожежі, інтенсивні і часті циклони, повені, посухи та інші екстремальні погодні явища".

Від кліматичної кризи не застрахована жодна країна світу, та в кожній державі найбільше страждають найбідніші і найбільш вразливі верстви населення, які найменше причетні до виникнення проблеми зміни клімату.

Гутерреш також звернув увагу на те, що за останні 25 років понад половину всіх викидів вуглецю в атмосферу припало на 10% найбагатших людей. А на частку 50% найбідніших — лише 7% викидів.

Та люди все ще мають шанс на порятунок і можуть зробити світ безпечним. Але діяти для цього потрібно швидко.

Нагадаємо, раніше Білл Гейтс попередив про наближення глобальної екологічної кризи, наслідки якої будуть більш катастрофічними, ніж пандемія коронавірусу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ