Білл Гейтс попереджає про нову катастрофу, яка загрожує людству

Екологія gatesnotes.com
Нова криза може стати в 5 разів смертоноснішою, ніж пандемія коронавірусу

Американський бізнесмен і філантроп, засновник Microsoft Білл Гейтс передбачає нову глобальну катастрофу, наслідки якої будуть гіршими, ніж від пандемії коронавірусу.

У своєму блозі він написав статтю, у якій попереджає, що через кілька десятків років станеться екологічна криза, яка спричинить більше людських смертей і складніші економічні труднощі, ніж нинішня пандемія.

За оцінкою Гейтса, смертність від коронавірусу становить приблизно 14 летальних випадків на 100 тисяч осіб, і зміна клімату із забрудненням довкілля призведе до такого ж росту смертності. Та при нинішніх темпах погіршення екологічної ситуації до кінця сторіччя цей показник становитиме 73 смерті на 100 тисяч осіб.

"Іншими словами, до 2060 року зміна клімату буде такою ж смертоносною, як COVID-19, а до 2100 року вона може бути смертоносною в п'ять разів більше", – пояснив він.

Мільярдер зазначив: хоча через пандемію COVID-19 у світі знизилися викиди шкідливих речовин, проте, коли світова економіка знову запрацює на повну силу, забруднення значно зросте.

Забруднення повітря
Забруднення повітряniehs.nih.gov

Міжнародне енергетичне агентство заявляє про зменшення викидів на 8 відсотків, що в реальному вираженні означає зниження з 51 мільярда тонн вуглецю до 47 мільярдів. За словами підприємця, це сталося через зменшення кількості машин на дорогах і зупину багатьох підприємств, в результаті чого десятки мільйонів людей залишилися без роботи. Однак після зняття всіх обмежень кількість викидів повернеться до початкових показників і людство не буде підтримувати поточну динаміку.

"Важливо не те, як сильно знизилася кількість викидів через пандемію, а те, яка мізерна це цифра", – наголошує Гейтс.

Для істотного зниження кількості викидів підприємець запропонував кілька рішень.

По-перше, необхідно створити нові інструменти для боротьби зі змінами клімату, зокрема – забезпечити нульові викиди на електростанціях, виробництвах і інших підприємствах.

Також необхідно надавати допомогу бідним верствам населення, які не готові до змін клімату.

Природа
Природаrobertjsmithtx.com

"Почніть зараз. На відміну від нового коронавірусу, проти якого, я думаю, в наступному році вже буде вакцина, для зміни клімату не існує такого швидкого рішення. Будуть потрібні десятиліття, щоб розробити і впровадити всі необхідні винаходи в галузі чистої енергії", – підсумував бізнесмен.

Як відомо, Білл Гейтс передбачив пандемію нового вірусу ще задовго до появи COVID-19 – на початку 2015 року. Під час виступу на TED Talk він застеріг людство від поширення хвороби, яка "здатна знищити більш як 10 мільйонів осіб у найближчі десятиліття. Найімовірніше, це буде особливо небезпечний вірус, а не війна. Не ракети, а мікроби". Після цього деякі ЗМІ навіть почали поширювати чутки, що саме Гейтс і влаштував пандемію коронавірусу.

Попередній матеріал
Січові стрільці давали "по зубах" росіянам: як українські добровольці 100 років тому гуртувалися проти ворога
Наступний матеріал
Шості роковини боїв за Іловайськ: у 2014-му росіяни прикривалися полоненими, готуючись до розстрілу воїнів ЗСУ
Loading...