Апельсини

Без відходів: в Іспанії видобуватимуть електроенергію з апельсинів

Shutterstock

Вона буде живити водопровідну станцію та житлові оселі

В іспанському місті Севілья компанія Emasesa запускає проєкт із вироблення електроенергії з апельсинів. Про це повідомляється на офіційному сайті виробника. 

Причиною такого рішення став надлишок плодів фрукту. У всьому регіоні їх налічується близько 15 тисяч тонн. Апельсини з дерев падають на дороги, по них ходять люди та їздять машини. 

Через це міська влада вирішила використовувати фрукти для видобутку чистої енергії. Її направлять на живлення місцевої водопровідної станції, яка споживає майже 40% енергії, необхідної для забезпечення міста питною водою та робочою каналізацією.

Також її поширять на 73 тисячі житлових будинків. 

При бродінні фрукт виділяє метан, який використовуватимуть для роботи генераторів системи водопостачання. При інвестиціях у 250 тисяч євро місто зможе отримати велику кількість чистої енергії і повністю позбавиться від надлишків плоду.

"Цей проєкт допоможе нам досягти наших цілей зі скорочення викидів, самозабезпеченості енергією і циркулярної економіки", – повідомляє мер Севільї Хуан Еспадас Сехас.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що за екологією України стежитимуть за допомогою супутника.  

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ