Морські води

В Індійському океані може з'явитися новий континент – учені

Shutterstock

Як це пов'язано з вулканами?

Французька та австралійські вчені вивчили склад порід архіпелагу Кергелен, що знаходиться в Індійському океані. Вони дійшли до висновку, що на цій території може з'явитися новий континент. Про це повідомили Terra Nova.

Є думка, що поява і нарощування континентальної кори може відбуватися лише в зонах субдікції на кордонах континентів і океанів. Саме там фіксують занурення океанічних літосферних плит в мантію під континент.

На думку геологів, це пов'язано з тонкістю океанічної кори і базальтів у її структурі. А ось континентальна тора товща, має гранітний склад і походить від магми.

Однак, учені дізналися, що континенти можуть також формуватися на океанічних плато, що чудово підтверджує архіпелаг Кергелен. Це обумовлено тим, що ця група островів є вершинами вулканів.

Коли відбувалося виверження останніх, то завдяки бальзатам утворилися частини суші та острова. У цих великих і потужних потоків була здатність до формування аномальної товстої кори, якщо брати до уваги звичайну океанічну.

Саме тому експерти вирішили краще дослідити породу й в результаті цього вони виявили магматичне впровадження порід гранітів (сієнітів), що зустрічаються тільки на континентах.

Це пояснює товщину кори Кергелена і підштовхує вчених до висновку, що формування континентів може відбуватися в центрі океанів. Тому дослідники вважають, що Кергелен – потенційний "зародок" нового материка.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що під кригою Гренландії знайшли рослини.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ