Океан

Стародавня Земля була повністю поглинута океаном – учені

Twitter

Куди зникло так багато води?

Група дослідників, яку очолив планетолог Джунцзе Донга з Гарварду, стверджує, що колись Землю повністю покривав океан, за виключенням невеликих островців. Про це розповіли в Science Alert.

Може виникнути питання щодо того, куди поділася вода, але вчені вже пояснили цей фактор. На їх думку, океани древньої Землі поступово поглинули мінерали, які знаходилися в мантії. Внаслідок цього утворилася та планета, яку ми спостерігаємо наразі.

Для цих висновків вченим довелося розрахувати, наскільки тверда мантія Земля здатна до вбирання та зберігання води в залежності від температури. Вони дізналися, що гаряча рання мантія могла накопичувати воду менше, ніж в даний момент.

"Тому вся та вода, яка зараз знаходиться в мантії Землі, раніше могла розташовуватися на поверхні планети", – розповіли вчені.

океан
Фото: nv.ua

Наразі глибоко під землею багато води зберігаються як сполуки гідроксильної групи, у яку входять кисень та водень. Цілком можливо, що спочатку відома нам Земля була суцільним океаном.

Це відкриття не суперечить попереднім дослідженням, так як раніше вчені вже стверджували, що на нашій планеті наразі набагато більше суші, ніж близько 3,2 млрд років тому.

Якщо цю гіпотезу підтвердять, то можна буде отримати значно більше інформації про зародження життя, яке відбулося 3,5 млрд років тому.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що дослідники знайшли в Сахарі залишки стародавньої планети, вік яких більший, ніж у Землі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ