Лікарі

Американські вчені розробили метод швидкого аналізу ДНК на мутації

Shutterstock

Це допоможе запобігти виникненню та розвитку низки захворювань

Американські вчені з Гарварду та компанії з виробництва графічних процесорів Nvidia розробили метод проведення рідкісних одноклітинних експериментів за короткий проміжок часу. Йому дали назву AtacWorks. Про це повідомляє Engadget.

Набір інструментів AtacWorks здатен здійснити аналіз цілого геному за півгодини, у той час коли інші методи потребують щонайменше двох днів. Це відбувається завдяки графічним процесорам Nvidia Tensor Core.

AtacWorks працює у поєднанні із методом ATAC-seq, який здатен відшукати відкриті ділянки у геномі здорових та хворих клітин. Ці "відкриті ділянки" і є частинки ДНК людини, які використовуються для визначення та активації певних функцій у органах та тканинах організму.

За результатами аналізу цих ділянок вчені визначать, чи має організм людини схильність до хворобу Альцгеймера, серця або раку. При своєчасному виявленні, виникненню хворобам можна буде запобіги.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що німецькі вчені розробили метод точного визначення біологіного віку.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ