Збентежений чоловік

Як вираз обличчя людини пов'язаний з її соціальним статусом – дослідження

Shutterstock

Ваше обличчя може розповісти про вас багато потаємного

Американські психологи опублікували дослідження, в якому виявили, як вираз обличчя людини характеризує її соціальний статус. Про це йдеться у журналі Emotion. 

Відтак, науковці заявили, що люди схильні пов’язувати вираз обличчя з негативними емоціями з нижчим соціальним статусом людини, а з позитивними – з вищим соціальним становищем. Виявилося, що стереотипи про класові відмінності у добробуті впливають на сприйняття інших.

Для дослідження психологи опитали 30 людей стосовно того, які емоції відчувають багаті та бідні люди. Потім респонденти переглядали зображення осіб з різними виразами обличчя і відносили кожне з них до певного соціального класу. Емоції гніву, відрази, переляку або смутку частіше відносили до нижчого соціального класу.

"Наші результати показують, що вираз емоцій може змінити сприйняття соціального статусу: одна і та ж сама людина виглядає вище у соціальному класі, коли транслює позитивні емоції, і нижче у соціальному класі, коли транслює негативні емоції", – розповіла авторка дослідження Р. Тора Бьорнсдоттір з Лондонського університету.

Раніше психологи розповіли, чому закохані з часом стають схожими одне на одного. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ