Брехня

Патологічний брехун: як виявити, що людина вас обманює, за її жестами – дослідження

Shutterstock

Брехати складніше, ніж ви думали

Науковці з Нідерландів і Великої Британії продемонстрували, які саме рухи тіла людини можуть показати, що вона бреше. Про це пише Ukr.Media.

Хоча дослідження на цю тему відбуваються вже давно, досі жодному з психологів не вдалося виявити надійний метод для швидкого розпізнання брехні. Крім цього, такі експерименти зазвичай використовують для вивчення поведінки людини під час брехні – без взаємодії з людиною, яку вони дурять.

Аби заповнити цю прогалину, вчені провели експеримент, в якому взяли участь студенти коледжів: 98 осіб віком від 18 до 36 років. Під час дослідження добровольців попросили розв'язати загадку, а потім розповісти про неї іншим учасникам. Перед експериментом науковці збрехали добровольцям, що головоломка буде простою, однак вона виявилася складною. 

На думку учених, згодом учасники також би брехали своїм колегам щодо завдання. Всі учасники дослідження мали спеціальні датчики, що фіксували їхні рухи тіла. А сама задача була розписана так, аби студенти докладали зусилля до своєї брехні. 

Згодом науковці виявили, що брехунів виділяла така поведінка: 

  • Вони імітували рухи людини, яку обманювали. 
  • Чим складнішою була брехня, тим точніше вони її копіювали. 

За словами вчених, витончена брехня потребує великих розумових навантажень, через що тіло імітує рухи іншої людини, а не генерує їх самостійно. 

Раніше учені розповіли, як брехня впливає на здоров'я. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ