Працівники

Яку максимальну кількість годин людина може працювати без шкоди для здоров'я – дослідження

Shutterstock

Для жінок та чоловіків ця норма відрізняється

Австралійські дослідники розповіли, скільки годин людині потрібно працювати, аби не шкодити своєму здоров'ю. Про це пише StudyFinds

Науковці проаналізували дані 8 тисяч людей віком від 24 до 64 років та з'ясували, що понад 40 робочих годин на тиждень можуть стати причиною психічних розладів. 

Це особливо критично, якщо працювати з повною самовіддачею, оскільки напружений графік роботи змушує нехтувати регулярним харчуванням та турботою про себе. Це шкодить як ментальному, так і фізичному здоров'ю. 

Водночас для чоловіків та жінок граничний робочий час відрізняється. Експерти радять жінкам працювати до 34 годин на тиждень, а чоловікам можна й до 47. Це обґрунтовують тим, що жінки частіше виконують іншу роботу: домашні справи, турбота про дитину та дім. 

Також важливою причиною, чому перепрацювання шкодить здоров'ю є емоційне вигорання. Воно, до речі, провокує розвиток й інших захворювань. Наприклад: 

  • хронічна втома;
  • постійні зміни настрою;
  • відсутність концентрації;
  • зниження імунітету;
  • психосоматичні захворювання;

Раніше Дивогляд розповідав про 10 ознак, що вам час звернутися до психолога. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ