Мати з дитиною

Декретна відпустка погіршує пам'ять жінки на 50% – дослідження

Shutterstock

Учені опрацьовували дані 6 тисяч жінок упродовж 12 років, аби дійти цього висновку

Учені з Каліфорнійського університету дослідили поведінку та спосіб життя жінок з усієї території США, аби виявити причини погіршення їхньої пам'яті. Про це пише Daily Mail.

У дослідженні взяли участь близько 6000 жінок, яких поділили на п'ять груп, відповідно до їхніх робочих та сімейних історій, віком від 16 до 50 років. 

Жінки проходили тести на пам'ять кожні два роки впродовж 12 років. Це допомогло вченим помітити темп погіршення пам'яті з плином років. Автори дослідження встановили, що ці показники були однаковими у жінок віком 55-60 років, проте після 60 років середня швидкість погіршення пам'яті була повільнішою для жінок, які раніше підтримували постійний темп робочого життя. 

Тобто йдеться про осіб, які не брали декретну відпустку протягом довгих років. За словами вчених, робота сильно впливала на якість пам'яті з віком. Також вони зазначили, що якщо жінка робила тривалу перерву у ранньому або середньому віці, її когнітивні функції могли погіршуватися до 50% у старості. 

Раніше науковці розповіли, у якому віці втрата нюху збільшує ризик смерті. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ