Бактерії

Американські вчені створили антибіотик, що підвищує імунітет

cellenion.com

Нині він проходитиме повноцінні випробування

Американські вчені зуміли синтезувати речовини з ефектом антибіотиків, що допоможе стимулювати імунітет людини. Про це пише Nature.

Науковець Фарук Дотівала разом з колегами заявив, що зазначений препарат як знищує широке коло бактерій, так і стимулює роботу імунної системи людини. Крім цього, автори розповідають про створення нового типу "імуно-антибіотиків подвійної дії". 

Під час пошуків невідомих антибіотиків науковці сконцентрувалися на метаболічних шляхах, що містяться у патогенних бактеріях, однак відсутні у тварин і людей. 

Відповідною мішенню виявився немевалонатний шлях біосинтезу ізопреноїдів.

Отримані речовини тестували на культурах як грампозитивних, так і грамнегативних бактерій, з рівним успіхом пригнічуючи їхнє зростання.

Під час випробувань на мишачих Т-лімфоцитах з'ясувалося, що препарати стимулюють їхню активність та цитотоксичну дію. 

На думку авторів дослідження, даний "подвійний" удар матиме потужний ефект у боротьбі з інфекціями. Водночас нині робота над препаратом триває. Наступний етап – повноцінні випробування. 

Раніше учені виявили неочікувану небезпеку від прийому антибіотиків при коронавірусі. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ