Учені

Учені знайшли простий спосіб, як знизити ризик раку яєчників та матки

Shutterstock

Дослідження базується на даних 250 тис жінок

Учені з Університету Упсали (Швеція) розповіли про ефективний спосіб зниження ризику раку яєчників чи матки. Про це пише Cancer Research.

Відтак науковці проаналізували дані 250 тисяч жінок. Зокрема, вони порівняли захворюваність на рак яєчників, ендометрію і грудей пацієнток, які приймали в різні періоди життя протизаплідні пігулки, з тими, хто вибирав інші методи контрацепції. 

Внаслідок цього науковці встановили, що жінки, які вживали оральні контрацептиви, вдвічі рідше виявляли у себе рак яєчників та ендометрію. Цікаво, що ймовірність виникнення даних типів раку була зниженою ще 30-35 років після відмови від вживання пігулок. 

Водночас вчені підтвердили ймовірність розвитку раку грудей внаслідок вживання протизаплідних засобів, однак цей відсоток досі лишається невеликим. 

Більш того, аналізи показали, що ризик розвитку даного типу раку знижувався упродовж кількох років після відмови від препарату. 

"Наші результати показали, що довічний ризик раку грудей не відрізнявся в групах жінок, які приймали оральні контрацептиви, від тих, хто не приймав їх ніколи", – зазначають автори дослідження. 

Нагадаємо, лікарі назвали неочевидні симптоми раку шлунку. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ