Лікування COVID-19

Які супутні хвороби найчастіше провокують смерть від COVID-19 – дослідження

5 канал / Час. Підсумки тижня

У найбільшій групі ризику досі перебувають люди похилого віку

Американські науковці проаналізували дані 66 646 пацієнтів, що потрапили з коронавірусом до лікарні у США. Вони вивчили характеристики хворих та дійшли висновків, пацієнти з якими хворобами частіше помирають від вірусу. Про це йдеться у журналі Clinical Infectious Diseases.

Зокрема, на першому місці за смертністю досі залишаються чоловіки. Їхні показники летальності на 30% вищі за жінок, які мають такий же вік та стан здоров'я. 

На думку науковців, ймовірність смерті від коронавірусу підвищують гіпертонія, ожиріння та цукровий діабет. Найяскравіше це демонструє вікова група 20-39 років, в якій пацієнти з супутніми хворобами частіше мають ризик смерті, ніж особи, в яких цих захворювань нема. 

Загалом показники смертності зростають у кожній віковій групі з відрізком у 10 років. Найвищий летальний показник виявлено серед людей, старших від 80 років – 34%. 

"Люди похилого віку досі перебувають у найбільш вразливій до вірусу групі людей, однак молодь з ожирінням та гіпертонією має найвищі показники смерті у своїй віковій групі серед здорових людей", – зазначає співавторка дослідження Кетрін Гудман. 

 

Нагадаємо, лікарі виявили новий страхітливий симптом коронавірусу. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ