Безконтактний термометр

Наскільки ефективними є безконтактні термометри у виявленні COVID-19 – неочікуваний висновок

Shutterstock

Американські науковці проаналізували дані 766 тис людей

Американські науковці дослідили, чи ефективні безконтактні термометри для вимірювання температури та виявлення коронавірусу. Про це пише Daily Mail.

Нині у кожному супермаркеті, торговельному центрі та офісі є такий пристрій. Однак дослідники визнали цей метод неефективним. 

 

"На покази, отримані за допомогою безконтактного інфрачервоного термометра, впливають численні фактори, що знижують точність. В результаті дані таких термометрів мають мало спільного з реальною температурою тіла людини", – зазначив експерт. 

За даними Центрів США з контролю та профілактики захворювань, обстеження за допомогою даних термометрів за період з 17 січня по 13 вересня пройшли 766 тисяч туристів. Водночас тільки в 0,001 відсотка (одна людина з 85 000) виявили позитивний тест на SARS-CoV-2.

"Під час підвищення температури тіла відбувається звуження кровоносних судин біля поверхні шкіри і зменшення кількості тепла, що виділяється. Тому діагностувати лихоманку на основі вимірювання тепла, що виходить від чола, абсолютно безглуздо", – розповідають лікарі. 

Як альтернативу дослідники пропонують замінити безконтактні термометри на "розумні", що здатні синхронізуватися з телефоном. 

Читайте також: ПЛР-тест виявляє COVID-19 всього у 40% інфікованих. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ