Проведення ПЛР-тесту

ПЛР-тест виявляє COVID-19 всього у 40% інфікованих – лікар

radiotrek.rv.ua

Вже за 5 днів хвороби вірус зникає зі слизових оболонок

Професор кафедри інфекційних хвороб Харківського національного медичного університету Андрій Бондаренко розповів, наскільки ефективний ПЛР-тест для виявлення коронавірусу. Про це він зазначив в інтерв’ю Укрінформу. 

За словами експерта, біоматеріал з носоглотки може допомогти виявити вірус всього у 40% інфікованих, адже вже за 5 днів хвороби його нема на слизових оболонках носа та горла.

"ПЛР-тест – дуже чутливий і специфічний. Матеріал для нього береться з носа та горла, де вірус є перші 5 днів. Потім вірус опускається нижче. Для того, щоб стовідсотково підтвердити діагноз, потрібен вже бронхіальний секрет. Вже доведено, що за біоматеріалом з носоглотки підтвердити наявність вірусу можна лише в 40% інфікованих. Власне, тому за останніми наказами МОЗ лікарі мають право ставити діагноз за клінічною картиною без підтвердження ПЛР-методом", – зазначив Бондаренко.

Нагадаємо, собаки здатні виявляти COVID-19 ефективніше за ПЛР-тест. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ