Лікування COVID-19

Лікарі розповіли про два етапи важкої фази коронавірусу – створити універсальну вакцину буде складно

5 канал / Час. Підсумки тижня

Експеримент провели на 24 померлих пацієнтах

Американські дослідники дізналися, що відбувається з організмом після того, як SARS-CoV-2 проникає в дихальні шляхи. Про це пише EurekAlert.  

Команда науковців проаналізувала 24 померлих пацієнти від COVID-19. Внаслідок спостережень вони виявили дві фази інфекції у пацієнтів, що мали важку пневмонію від коронавірусу. 

На ранній фазі пацієнт мав високе вірусне навантаження на легені, через що збільшувалася експресія генів для запуску імунної реакції. Вже на пізній стадії хвороби вірус зникав з тканини, проте через важке пошкодження легенів організму було складно відновитися. 

Завдяки цьому дослідженню науковці дійшли висновку, що імунна система може боротися з SARS-CoV-2, однак це індивідуально для пацієнтів. 

"Це означає, що створити універсальний препарат буде дуже важко",– зазначив дослідник Девід Тінг.

Учені додають, що боротьба з вірусом завдяки знаному ремдесивіру може бути ефективною тільки на ранній стадії захворювання. Водночас експерти зазначили, що вірусна реплікація в легенях була невисокою, тому спочатку SARS-CoV-2 розмножувався у дихальних шляхах, а потім доходив до легенів. 

Нагадаємо, лікар розповів, як відрізнити коронавірус від раку легенів. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ