Пити алкоголь

Учені виявили спосіб, що допомагає швидко протверезіти

Shutterstock

Також цей метод бореться з алкогольною залежністю

Канадські учені створили спосіб виведення алкоголю з організму, що не потребує дорогого обладнання. Про це йдеться у журналі Scientific Reports.

Відомо, що етанол – компонент будь-яких алкогольних напоїв – після досягнення певного рівня концентрації у крові починає впливати на організм як отрута. Він порушує функції кровообігу та шкодить мозку й іншим органам. 
 
За даними ВООЗ, після важкої алкогольної інтоксикації у світі щорічно помирає близько трьох мільйонів людей. До 90% алкоголю з організму виводить печінка. Пришвидшити цей процес можна за допомогою діалізу – внутрішнього введення речовини та подачі кисню. 
 
Канадські учені запропонували використовували легені для виведення алкоголю. Вони виявили, що завдяки глибокому диханню алкоголь виводиться втричі швидше, ніж через печінку. 
 
Цей спосіб був відомий раніше і лікарям, проте його застосування супроводжується різким виведенням вуглекислого газу, що спричиняє запаморочення та втрату свідомості. 
 
Дослідники створили компактний пристрій розміром з рюкзак, що дозволяє підтримувати рівень вуглекислого газу в крові пацієнта під час глибокого дихання. На їхню думку, така концепція допоможе створювати нові методики лікування важкої алкогольної інтоксикації, а також швидко протверезіти людям, які хильнули зайвого. 
 
Раніше стало відомо, що мозок ненавидить м'ясо та алкоголь, але любить шоколад і танці. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ