Коронавірус

Лікарі назвали довготривалі симптоми COVID-19, що залишаються після хвороби

Shutterstock

Вони можуть зберігатися навіть за півтора місяця після одужання

Швейцарські лікарі описали довготривалі симптоми коронавірусу, що тривають півтора та довше місяців. Про це йдеться у журналі Annals of Internal Medicine.

За словами лікарів, частіше симптоми коронавірусної інфекції зберігаються у тих, хто переніс хворобу у легкій формі. Зокрема: 

  • втома;
  • втрата нюху та смаку;
  • кашель;
  • задишка. 
Для дослідження цього феномену група лікарів та епідеміологів у березні 2020 року створила систему моніторингу та консультування пацієнтів з COVID-19, які не потребують госпіталізації. 
 
Дослідники регулярно телефонували інфікованим, які лікувалися вдома, та запитували їх про самопочуття. Середній вік учасників був 43 роки. 
 
На думку лікарів, пацієнти мали швидко впоратися з хворобою, проте за шість тижнів після діагностування вірусу майже у третини інфікованих досі зберігалися один чи кілька симптомів коронавірусу. 
 
Зокрема, 14% відчували втому, 12% – втрату смаку та нюху, 9% – задишку, 6% – регулярний кашель та 3% – біль у голові. 
 
За словами науковців, попри наявні медичні знання про коронавірус, деякі аспекти цього захворювання досі лишаються загадковими, особливо, довготривалі наслідки. 
 
Нагадаємо, учені виявили, де люди найчастіше заражаються коронавірусом. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ