Коронавірус

Вакцинація чи перенесена хвороба: який імунітет кращий – імунолог

Shutterstock

У деяких питаннях думки експертів однозначні

Чи потрібна людям вакцина від COVID-19, якщо вони вже перехворіли? І який імунітет дає кращий і триваліший захист від хвороби — поствакцинаційний чи після перенесеної хвороби? На ці питання спробувала відповісти імунолог Дженніфер Гоммерман із Університету Торонто, пише The New York Times.

Насправді, вчені поки не можуть сказати, що дає сильніший імунітет, адже поки що занадто мало даних досліджень. Однак, за словами Гоммерман, можна з упевненістю сказати, що результати вакцинації більш безпечні і прогнозовані. Адже навіть після 9 місяців пандемії коронавірусу вчені досі не визначили всіх небезпечних довготривалих наслідків перенесеної хвороби.

Якщо брати до уваги вакцини від інших хвороб, наприклад, від пневмококової інфекції, то там вже доведено, що щеплення забезпечує кращий захист від інфікування, ніж вже перенесена хвороба.

Є дані, що вакцини проти COVID-19 можуть мати такий же принцип дії. Так, у добровольців, які отримали щеплення вакциною Moderna, в крові виявили більше антитіл, ніж у людей, які хворіли на COVID-19.

Багато хто може запитати: “Але, якщо я молодий і здоровий, не перебуваю у групі ризику. То може мені краще перехворіти, а не сподіватися на нову вакцину?”.

Відповідь експертів на це питання однозначна: COVID-19 набагато небезпечніший варіант, ніж вакцинація.

Американські вчені провели дослідження щодо того, як молоді дорослі переносять коронавірусну інфекцію. Вони вивчили 3 тисячі випадків хворих на коронавірус віком від 18 до 34 років, яким знадобилася госпіталізація. 20% з них потребували реанімаційних заходів, а 3% померли.

Від важкого перебігу хвороби не застрахований ніхто. І, навіть, якщо ви вважаєте, що у вас вкрай низький ризик мати ускладнення, ніколи не варто відкидати можливості, що ви можете заразити когось із рідних чи друзів, для кого ця хвороба може бути більш небезпечною.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я України Максим Степанов розповів, чи потребуватимуть вакцинації пацієнти, які недавно перехворіли коронавірусом.

Раніше учені виявили, що антитіла після COVID-19 зберігаються приблизно 6 місяців. Однак у ВООЗ вважають, що навіть наявність антитіл не завжди може захистити від захворювання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ