Коронавірус

Коли можна очікувати завершення пандемії коронавірусу – прогноз імунолога

Shutterstock

На повернення до нормального життя найближчим часом розраховувати не варто

Кінця глобальної пандемії COVID-19 можна чекати на початку наступної зими. Про це в інтерв’ю BBC заявив імунолог Угур Шахін - засновник компанії BioNTech, що розробляє вакцину проти коронавірусу спільно з компанією Pfizer.

Імунолог заявив, що упевнений у тому, що вакцина від BioNTech і Pfizer скоротить поширення коронавіурусу на 50%, але навіть це не зможе забезпечити різке зниження масштабу пандемії.

Виробники вакцини сподіваються доставити понад 300 мільйонів доз по всьому світу до квітня наступного року, однак це будуть тільки початкові зусилля у боротьбі з пандемією. Влітку 2021 року рівень зараження знизиться, тому необхідно досягти високого рівня вакцинації серед населення Землі до початку осені і зими.

Нагадаємо, минулого тижня американська компанія Pfizer та німецька BioNTech заявили, що їхня вакцина виявилася ефективною на 90%.

Раніше голова ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус також заявив, що вакцина від коронавірусу має використовуватися в комплексі із іншими заходами у протидії пандемії, адже сама по собі вона не зможе зупинити поширення інфекції.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ