У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що наявність антитіл в організмі до COVID-19 не гарантує, що в людини буде імунітет проти хвороби. Про це повідомляє The Guardian, передає "УНІАН".
За даними ВООЗ, на сьогодні лише мала частка населення в усьому світі (2-3%) має у крові антитіла до COVID-19, які вказують на перенесене зараження.
Вважається, що з ростом кількості інфікованих виробиться колективний імунітету до COVID-19. Але, як повідомив гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус, попередні дані свідчать про те, що на сьогодні міг бути інфікований відносно невеликий відсоток населення Землі – не більш як 3%.
Є надія, що люди з антитілами до коронавірусу зможуть подолати хворобу. Але технічний експерт ВООЗ з COVID-19 Марія Ван Херхов зазначила, що навіть якщо серологічні тести показують наявність у людей антитіл, це не доводить, що вони в безпеці.
"Чимало країн пропонують використовувати швидкі діагностичні серологічні тести, щоб мати можливість отримати те, що, на їхню думку, буде мірою імунітету... Наразі в нас немає доказів того, що використання серологічного тесту може показати, що людина має імунітет або захищена від повторного зараження", – сказала Ван Херхов.
Нагадаємо, Україна розпочинає клінічні дослідження препарату, що допомагає в боротьбі з COVID-19.