Хворий

Дослідники виявили, у кого антитіла до коронавірусу зберігаються довше – чоловіків чи жінок

Shutterstock

Це може суттєво вплинути на підхід до вакцинації різних людей

Учені з французького Інституту Пастера дослідили, як довго може зберігатися імунітет після перенесеного COVID-19 у різних людей. Результати їхньої роботи опубліковані в репозиторії препринтів medrxiv.

Науковці шість місяців спостерігали за результатами аналізів 308 медичних працівників, які мали коронавірус.

Виявилося, що одразу після перенесеної хвороби найвищий рівень антитіл був у чоловіків віком понад 50 років, а також у пацієнтів із зайвою вагою. Однак після повторного тесту через 172 дні виявилося, що у чоловіків рівень антитіл знизився значно більше, ніж у жінок, незалежно від віку і ваги. При цьому, рівень антитіл у жінок залишився доволі стабільним.

Це дослідження може вплинути на календар щеплення від коронавірусу для чоловіків, адже їм може знадобитися додаткова доза вакцини для формування стійкого імунітету.

У той же час, учені зазначають, що ця тема потребує додаткових досліджень, адже антитіла – не єдиний маркер імунної відповіді. На захист від інфекції значною мірою може впливати клітинний імунітет.

Нагадаємо, раніше вчені виявили, хто частіше заражається і важче переносить COVID-19 - чоловіки чи жінки.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ