Лікування COVID-19

Учені виявили неочікувану небезпеку від прийому антибіотиків при коронавірусі

5 канал / Час. Підсумки тижня

Неконтрольоване вживання антибіотиків - одна із найбільших медичних проблем сучасності

Учені з Хуачжунського університету науки і технологій, що в Китаї, виявили, що прийом антибіотиків при зараженні коронавірусом може погіршити стан хворого і призвести до серйозних ускладнень.

Результати дослідження були опубліковані в репозиторії препринтів Research Square.

Науковці простежили за станом понад 1600 пацієнтів із COVID-19, у яких були легкі і помірні симптоми хвороби. Усі ці пацієнти потрапили до лікарні з низьким ризиком бактеріальної інфекції, та частині із них призначили антибіотики. Протягом 30 днів спостережень у частини пацієнтів виявили ускладнення. Виявилося, серед тих пацієнтів, яким зробили раннє призначення антибіотиків, частота появи важких наслідків коронавірусу була у півтори раза вищою, ніж у контрольній групі.

Таким чином, антибіотики сприяли прогресуванню захворювання, тривалому терміну перебування в стаціонарі (понад 15 діб) і розвитку вторинних інфекцій. Водночас, зв'язку з підвищеною смертністю виявлено не було.

Саме тому вчені рекомендують уникати раннього призначення антибіотиків, якщо у пацієнта немає підтвердженої бактеріальної інфекції.

Нагадаємо, раніше інфекціоніст Євген Дубровський, який рятує хворих на COVID-19 у Київській міській лікарні №4, заявив, що прийом антибіотика в ранній фазі коронавірусної хвороби є небезпечним, адже може спровокувати різке погіршення стану і посилити набряк легень.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ