Унікальні діти

Учені зафіксували аномальний випадок коронавірусу у трьох дітей з однієї родини

ABC News

Імунна система дітей може мати багато сюрпризів

Учені з дитячого науково-дослідного інституту Мердока, що в австралійському Мельбурні, виявили незвичний випадок коронавірусної інфекції у трьох дітей з однієї родини. Про це пише ABC News.

У березні цього року подружня пара Лейла Савенко і Тоні Мангвайр відвідали весілля своїх друзів і після цього дізналися, що там контактували з людиною, хворою на COVID-19. Невдовзі в обох дорослих з’явилися помірні симптоми хвороби, які були схожі на сильне похмілля. Згодом також з’явилися кашель, закладеність носа, лихоманка і головний біль.

Лейла і Тоні були впевнені, що передадуть вірус трьом своїм дітям, яким було 6, 7 і 9 років.

Більшість дітей, хворих на COVID-19, заражаються ним від домашніх контактів і мають слабкі симптоми.

Після звернення до лікаря всю сім'ю перевірили на SARS-CoV-2, при цьому результати аналізів у батьків виявилися позитивними, а у дітей негативними, незважаючи на те, що вони контактували з хворими батьками півтора тижні.

Читайте також: Що варто знати батькам про коронавірус у дітей

Згодом у двох старших хлопчиків з’явилися легкі симптоми хвороби (нежить), але тести залишалися негативними. У шестирічної дочки симптомів зовсім не було, хоча вона часто спала в одному ліжку з батьками під час їхньої хвороби.

Вчені попросили сім'ю взяти участь у дослідженні, в ході якого у всіх брали зразки крові, слини, випорожнення і сечі, а також мазки з носа і горла кожні два-три дні. Виявилося, що у кожного члена сім'ї в слині присутні антитіла проти SARS-CoV-2. Таким чином, певний рівень впливу з боку коронавірусу викликав у дітей імунну відповідь, при цьому у наймолодшої дитини реакція антитіл була найвищою.

"Той факт, що діти змогли побороти вірус, і у них не було навіть позитивного результату тесту, говорить про те, що їх імунна система досить активна, щоб реагувати і ефективно боротися з вірусом. При цьому вони ніколи не хворіли на COVID-19", - каже автор дослідження Шіда Тосіф.

Вона вважає, що це "справді захоплююче", оскільки цей випадок показав, що діти можуть "увімкнути" свою імунну систему, щоб перешкодити вірусу затриматися і розмножуватися.

Раніше повідомлялося, що у дітей, які перехворіли на коронавірус, виявили смертельно небезпечний синдром.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ