Марс

Чому на Марсі зникли океани – вчені назвали справжню причину

arcaspace.com

Було проведено ретельне дослідження

Учені активно досліджують Червону планету і намагаються відшукати нові, невідомі раніше факти про її склад та умови. "Дивогляд" із посиланням на Latestly повідомляє, що з'явилася нова інформація щодо причини зникнення океанів на поверхні Марсу.

Фахівці з Токійського університету провели експеримент, під час якого приділили увагу гарячому сплаву водню з залізом та сіркою, який під тиском поділяється на дві складові.

 

Це саме явище відбулося на Марсі ще кілька млрд років тому. Тоді на планеті існував океан завдяки наявності потужного магнітного поля, яке згодом зникло з незрозумілих причин.

Сьогодні ж науковці зуміли відтворити умови, які були у корі Червоної планети раніше, і отримали цікаву інформацію: 

"Навколо Марса було магнітне поле, але чому його існування виявилося таким коротким?", – розповідає професор Кей Хіросе з Департаменту Землі та планетарних наук Токійського університету.

Науковці отримали дані з зонду NASA InSight та встановили, що кора Марсу є знайчно тоншою, ніж вважалося раніше. У ній також зафіксували наявність водню.

Учені створили матеріал з водню, сірки і заліза, а після цього стиснули його між алмазами, нагріваючи інфрачервоним лазером. Таким чином відбулася імітація стану марсіанської кори, а також температури, хімічного складу і тиску в ній.

За деякий час цей зразок розділився на дві частини. Одна складалася з заліза та сірки, а друга – з водню та заліза. Остання з них виявилася більш щільною.

Вчені впевнені, що саме це явище й відбулося на Марсі величезну кількість років тому. В результаті цього кора планети припинила підтримувати магнітне поле, а водень зник. Те саме відбулося й з океанами.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені довели, що на Марсі ніколи не могло існувати життя.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ