Астронавт на Марсі

Учені довели, що на Марсі ніколи не могло існувати життя

Shutterstock

Марс вважається однією з найцікавіших планет нашої Сонячної системи. Вчені регулярно проводять різноманітні дослідження, намагаючись виявити щось нове. Зокрема, важливим залишається питання життя на Червоній планеті.

"Дивогляд" із посиланням на Proceedings of the National Academy of Sciences розповідає, що вчені знайшли докази того, що за давніх на Марсі ніколи не існувало і не могло існувати життя. 

Науковці провели дослідження, під час якого спробували з'ясувати головну причину висихання планети, адже існують теорії, що за давніх часів на Марсі були озера та річки. 

Фахівці називають першопричиною висихання водоймів розміри планети, що не дозволяють утримувати велику кількість води на ній і, відповідно, виключають можливість появи життя.

Використавши ізотопи калію науковці оцінили вміст та розподіл так званих летких частинок на різних об'єктах Червоної планети. Так вони з'ясували, що під час свого формування Марс втратив значно більше калію, ніж Земля, але менше ніж Місяць. 

Враховуючи це, міжнародні вчені зазначають, що Червона планета від самого початку "була приречена" на відсутність на ній води, а разом із нею появу та розвиток життя не лише людини, але й рослин.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені знайшли новий спосіб вирощування рослин у теплицях на Марсі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше