Місто на Марсі

Не такі, як на Землі: на Марсі побудують 5 міст, де житимуть люди – фото

ABIBOO

Розповідаємо, як вони виглядатимуть

Компанія ABIBOO Studios оприлюднила архітектурний проєкт п'яти міст, які у майбутньому будуть побудовані на Марсі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на сайт розробника.

Концептуальний план передбачає будівництво п'яти окремих житлових територій, зокрема й столицю Червоної планети – Нюва. Кожне місто вміщуватиме принаймні 200-250 тис людей.

Усі території матимуть свої переваги. Так, наприклад, місто Абалос буде розташовано на північному полюсі та отримає вільний доступ до льоду. У цей самий час, місто Маринери буде побудовано поруч із найширшим каньйоном Сонячної системи.

Усі міста на планеті будуть складатися з житлових районів, офісних приміщень та штучних парків. Будівлі відрізнятимуться від тих, які ми можемо побачити на Землі. Зокрема, марсіанські аналоги захищатимуть населення від радіації та можливих метеоритів, у той час, як земні – вибухали б від тиску.

"Сонячне та гамма-випромінювання на Марсі змусили нас будувати простори, які не піддаються безпосередньому небу", – зазначив автор проєкту.

Столиця Нюва буде представлена у вигляді вертикального міста всередині скелі. В ній прокладуть тунелі та встановлять модулі із житловим та робочим середовищами. Вони матимуть трубчасту форму діаметром у 10 м та довжиною у 60 м. Усі вони будуть пов’язані між собою тривимірною мережею тунелів.

Читайте також: Стало відомо, коли на Марсі з'явиться місто-мільйонник.

Модулі з’єднають високошвидкісними ліфтами. Усі перевезення в межах міста здійснюватимуться в приміщеннях під тиском на електромобілях, а пересування між містами відбуватиметься на автобусах або потягах, що пересуваються по твердих дорогах.

Окрім цього на планеті створять лікарні, школи, університети, спортивні та культурні установи, а також торгові площі та залізничні станції.

Їжу для харчування населення долини вирощуватимуть у сільськогосподарських капсулах, збагачених СО2 за допомогою гідропонної системи, яка потребує меншої кількості води та простору, ніж інші методи, засновані на надземних посівах.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що знайдено організми, які можуть жити на Марсі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше