Марс

На Марсі знайшли кратерне озеро невідомого типу

@MohamedBinZayed / Twitter

Його вивчення дасть відповіді на запитання щодо климату планети

Американські дослідники з Університету Брауна виявили на Червоній планеті стародавнє кратерне озеро невідомого типу. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ScienceDaily

Група вчених оглянула дно водойми і помітила там сліди давніх струмків і ставків.

"Ми припустили, що водна система, яка була тут в далекому минулому, живилася стоками льодовика. Вода стікала на дно кратера, де сформувався специфічний геологічний слід", – розповідають вчені.

Однак, керівник групи Бен Боутрайт зазначає, що слідів вхідних каналів, по яких вода могла проникати в кратер зовні, знайдено не було. Також були відсутні й ознаки активності ґрунтових вод. Без цих даних встановити тип кратера вченим поки що важко.

Автори дослідження зазначають, що озеро помітно відрізняється від інших подібних водойм на Марсі.

Бен Боутрайт впевнений, що детальне вивчення знахідки зможе пояснити деякі сумнівні питання щодо клімату раннього Марса і його схожості із земним. 

"Ми не сумніваємося в тому, що древній Марс був більш вологим і теплим місцем, ніж сьогодні, але чи був марсіанський клімат подібний до земного? На це питання ще тільки належить відповісти", – заявив учений.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що на Марс доставлять прилад, який видобуватиме кисень з атмосфери планети

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ