Марс

Космічний корабель "Надія" зробив знімок найвищого вулкану Сонячної системи – фото

space.com

У момент знімку апарат знаходився на висоті 13 тис кілометрів від поверхні Марса

Космічний корабель Об'єднаних Арабських Еміратів "Аль-Амаль" ("Надія") передав на Землю знімок гори Олімп, яка знаходиться на Червоній планеті. Це найвища вулкан-гора Сонячної системи, висота якоъ становить 26 кілометрів. Про це повідомляє портал Space.com.

Знімок було зроблено на камеру Emirates Exploration Imager (EXI). У цей момент апарат знаходився на висоті 13 тис кілометрів від поверхні Марса.

Окрім EXI, було залучено ще два інших апарати – інфрачервоний спектрометр EMIRS, який вимірює, із якою швидкістю тепло протікає між поверхнею планети і її атмосферою, та ультрафіолетовий спектрометр EMUS, який вимірює вміст таких з'єднань, як водень, кисень і окис вуглецю в верхніх шарах атмосфери.

Інформація з цих трьох інструментів була отримана у повному обсязі та аналізуватиметься протягом одного марсіанського року (687 земних днів). Таким чином, вчені спробують зрозуміти, як різні шари атмосфери планети взаємодіють одне з одним протягом дня і року.

Марс
Марс
Фото: arcaspace.com

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав , як українець створив рішення для карти Марса, яку використовує NASA.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ