Марс

Космічний зонд арабської місії надіслав своє перше фото Марса

@MohamedBinZayed / Twitter

ОАЕ стали п’ятою країною в світі, яка відправила космічний апарат на "червону планету"

 Дослідницький зонд Об'єднаних Арабських Еміратів "Аль-амаль" ("Надія") надіслав на Землю свій перший знімок "Червоної планети". Апарат було успішно виведено на орбіту планети 9 лютого. 

Про це повідомляється на сторінці Hope Mars Mission в Twitter.

"Передача першого зображення Марса за допомогою зонда "Надія" є визначальним моментом в нашій історії і знаменує приєднання ОАЕ до передових країн, які беруть участь в освоєнні космосу", – йдеться в повідомленні.

На фото зображено Північний полюс "червоної планети": три щитових вулкани та гора Олімп – згаслий вулкан, найвищий в Сонячній системі. За даними Космічного агентства ОАЕ, зображення було отримано з висоти 25 тисяч кілометрів над поверхнею планети.

Зараз апарат рухається по початковому еліпсу навколо Марса, який наближається до планети на відстань 1000 км і віддаляється від неї майже на 50 000 км. 

Зонд буде на еліптичній орбіті Марса висотою 40 000 км. Одне з його основних завдань – дослідити витік в космос нейтральних атомів водню і кисню. Завдяки цьому дослідники зрозуміють, за яким механізмом колись тепла і волога планета перетворилася в холодне, сухе та позбавлене життя місце.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що засновник SpaceX та Tesla планує продати все своє майно, щоб заселити Марс.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ