Perseverance, Марс

Захоплює і жахає: ровер Perseverance записав звуки вітру на Марсі

NASA

"Тепер, коли ви бачили Марс, послухайте його"

NASA опублікувало у своєму Twitter запис унікальних звуків, які записав ровер Perseverance після посадки на Марс.

"Тепер, коли ви бачили Марс, послухайте його. Візьміть навушники і послухайте перші звуки, записані одним з моїх мікрофонів", - написано у дописі від імені марсохода.

Щоб почути ці незвичні звуки, радимо вам надягти навушники. Perseverance зафіксував тріск і гуркіт, який звучить, як грім.

Нагадаємо, марсохід Perseverance спустився на Марс 18 лютого.

Ровер має 23 камери та мікрофони, тож фіксуватиме все, що відбувається на Червоній планеті. Марсохід збиратиме зразки гірських порід і ґрунту, які можуть містити рештки давнього життя. Їх у спеціальних контейнерах залишить на поверхні планети. А 2026-го ще одна місія доправить цінний матеріал на Землю.

Крім того, апарат має провести експеримент, у процесі якого спробує перетворити атмосферний вуглекислий газ у кисень. Таким чином у майбутньому при пілотованих місіях на Червону планету можна буде використовувати велику кількість перетвореного кисню для космонавтів та для створення палива.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ