Марс

Знайдено організми, які можуть жити на Марсі

@MohamedBinZayed / Twitter

На їх основі можна створити умови для життя людей на Червоній планеті 

Німецькі вчені виявили мікроорганізми, які можуть рости та існувати в атмосферних умовах Марса. Про це повідомляється в матеріалі журналу Frontiers in Microbiology.

Дослідники виявили, що ціанобактерії (також відомі як синьо-зелені водорості) здатні підтримувати життєдіяльність на планеті за допомогою газів її атмосфери, які, незважаючи на низький тиск, є джерелом вуглецю і кисню.

Вони впевнені, коли люди потраплять на Червону планету, вони зможуть використати ці мікроорганізми, щоб створити комфортні атмосферні умови для проживання людини.

"Тут ми показуємо, що ціанобактерії можуть використовувати гази, доступні в марсіанській атмосфері, при низькому загальному тиску, як джерело вуглецю і азоту",  сказав астробіолог Сипрієн Версо з Бременського університету в Німеччині.

Також науковцям вдалось дослідити, що ціанобактерії можуть розмножуватися в воді з суспензією марсіанської пилу. Це дає можливість використовувати їх для годування інших живих організмів. 

"У цих умовах ціанобактерії зберегли свою здатність рости в воді, що містить тільки марсіанський пил, і їх можна було використовувати для годування інших мікробів. Це може допомогти зробити довгострокові місії на Марс стійкими",  розповідають вчені.

Як повідомлялось раніше, учені знайшли місце на Марсі, де могло існувати життя.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ