Марс

Учені знайшли місце на Марсі, де могло існувати життя

NASA

Там досі може бути рідка вода

Американські вчені з Ратгерського університету знайшли на Марсі місце, де могло існувати життя, коли на поверхні планети ще була рідка вода. Про це пише Science Alert!.

Науковці вважають, що, коли Сонце було холоднішим і менш яскравим, планета могла бути придатною для живих організмів. Швидше за все, клімат на поверхні був недостатньо вологим і теплим (навіть якщо Марс мав щільну атмосферу з високим вмістом вуглекислого газу і водяної пари). Та життя могло існувати під поверхнею, де геотермальні джерела підтримували тепло.

Це дозволяє вирішити парадокс слабкого молодого Сонця, згідно з яким 4,6 млрд років тому сонячне світло мало лише 70% сили від нинішніх показників і існування рідкої води за таких умов було неможливим.

Кліматичні моделі передбачають, що 3,7-4,1 млрд років тому температура на поверхні на Марса не перевищувала -0,15 градуса Цельсія. Однак дослідники визначили, що в надрах планети було досить тепло, щоб ґрунтові води існували в рідкому вигляді. Удари метеоритів забезпечували додаткове тепло.

Згідно з висновками вчених, саме підземні водойми можуть бути сприятливим середовищем проживання для живих організмів і досі існувати десь під поверхнею.

Нагадаємо, раніше дослідники встановили одну з імовірних причин зникнення води з Марса.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ