Ingenuity

Марсохід Perseverance зафіксував перший політ вертольота на Марсі – відео

NASA

Відео було знято з відстані 70 м за допомогою системи камер Mastcam-Z

Марсохід Perseverance зняв на відео перший політ гелікоптера Ingenuity, який відбувся у понеділок, 19 квітня, на Червоній планеті. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на space.com.

Апарат піднявся на висоту 3 метри над кратером Єзеро. У повітрі він перебував упродовж 29 секунд, а після – приземлився на те саме місце, з якого злітав. Цей момент з відстані 70 м фіксувала система камер Mastcam-Z.

У Лабораторії реактивного руху NASA (JPL) в Південній Каліфорнії планують щонайменше ще чотири польоти за два тижні. За попередньою інформацією, наступний відбудеться вже 22 квітня. 

"Це першопроходець. Ми дійсно хочемо знати, які межі, тому ми будемо їх свідомо розширювати", – зазначила менеджерка проекту Ingenuity Мімі Аунг.

У майбутньому розробники Ingenuity хочуть побачити політ апарата на відстань вже 600 м. Це має відбутися під час п’ятого запуску, за умови, що усі попередні пройдуть вдало.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що 19 квітня відбувся перший політ вертольота на Марсі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтесяна наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ