Марс

Вчені знайшли новий спосіб вирощування рослин у теплицях на Марсі – чи небезпечний він

space.com

Фахівці скористалися енергією Сонця

Сприятливі умови на Марсі вже багато років аналізуються та досліджуються вченими. Зокрема, це стосується не лише людей, але й рослинності. "Дивогляд" із посиланням на Phys.org розповідає, чи можливо вирощувати рослинність на Червоній планеті у теплицях. 

Вчені провели дослідження, під час якого спробували з'ясувати, чи допоможе енергія Сонця виростити рослинну їжу. Необхідним для цього є будівництво тепличних будівель на Марсі, що матимуть прозорий дах та стіни. 

Оскільки дослідження проводиться не в умовах Червоної планети, а на Землі, вчені використали кобальт-60 для імітації гамма-випромінювання, адже на Марсі радіація в 17 разів сильніша, ніж на нашій планеті. Вчені розташували п'ять апаратів над рослинами та спостерігали за їхнім ростом упродовж 28 днів. 

Результати показали, що вирощена у такий спосіб їжа не придатна до споживання. Судячи з цього, вчені стверджують, що одного лише сонця та теплиць недостатньо, тож вони шукатимуть інші способи для вирощування їжі. 

"Я завжди чекав, що радіація буде мати негативний ефект на ріст рослин Але це не було добре досліджено, тому нам потрібно було підтвердити, що це очікування було правильним", – говорить один з авторів дослідження Вігер Вамелінк.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що New York Times повідомили, що на Марсі знайшли кавуни.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше