Археологія

Учені знайшли на Київщині кургани Бронзової доби – фото

Shutterstock

Деяким артефактам понад 10 тис років

Археологи розкопали кургани бронзової доби під Києвом, коли вивчали територію, передбачену для нової кільцевої дороги. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook Науково-дослідницького центру "Рятівна археологічна служба".

"При обстеженні другої ділянки ВКАД ми натрапили на 26 пам’яток. Частина з них були відомі раніше. А от про 11 досі не було жодної інформації", – розповів директор Рятівної археологічної служби Олег Осаульчук.

Вік деяких артефактів перевищує 10 тис років.

Розкопки під Києвом
Розкопки під Києвом
Фото: Науково-дослідний центр "Рятівна археологічна служба"

"Ця ділянка вирізняється великою густотою пам'яток. Особливо цікавими для нас є кургани: ми натрапили на три окремі насипи та одну курганну групу. Попередньо датуємо їх добою бронзи, тобто їхній вік – понад 4 тис років", – стверджує заступник директора Рятівної археологічної служби Тарас Милян.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що під час будівництва житлового району виявили кістки тварин льодовикового періоду.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ