Середньовічний меч

Мешканець Дніпропетровщини 35 років підпирав навіс середньовічним мечем – фото

КЗ "Павлоградський історико-краєзнавчий музей" / Facebook

Артефакт був знайдений на дні смітника

На Дніпропетровщині чоловік понад 35 років користувався мечем раннього Середньовіччя, як опорою для навісу. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook-групу "Павлоградський історико-краєзнавчий музей".

Це сталося у Павлограді, де місцевий у 1986 році знайшов на дні смітника меч, яким він надалі користувався, як опорою для навісу. Однак, одного разу він помітив у мережі знайдені археологами стародавні мечі.

Тоді він усвідомив, що насправді він знайшов не звичайну палицю, а потім передав артефакт до музею. На жаль, меч перебуває у поганому стані – він іржавий, не має хвостовика та його вістря пошкоджене.

"Вивчення меча дає змогу припустити, що він відноситься до періоду раннього Середньовіччя. Меч має двосторонній клинок завдовжки 70 сантиметрів та завширшки 3,5 сантиметри. Його вага складає більше 1 кілограма. Такі мечі мають невиражене вістря. Колоти таким мечем неефективно, він був розрахований на нанесення рубаючих ударів. Меч потребує реставраційних робіт для остаточного визначення періоду побутування та приналежності до тієї чи іншої культури. Ідентифікація меча продовжується", – йдеться у повідомленні.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що дипломат із Польщі гуляв у горах і випадково розкрив історичну таємницю.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ