Меч Петра Сагайдачного

В Україну привезуть меч Петра Сагайдачного

соцмережі

"Важливо, щоб українці наживо могли побачити безцінні для історії України пам'ятки"

В Україну планують привезти меч Петра Сагайдачного для експонування з нагоди вшанування 400-річчя смерті українського гетьмана. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Міністерство культури та інформаційної політики України.

Вже цього року всі бажаючі зможуть побачити цю пам'ятку.

"Після успіху з експонуванням Конституції Пилипа Орлика, продовжуємо цю успішну практику. Важливо, щоб українці наживо могли побачити безцінні для історії України пам'ятки. Рішення про привезення меча Петра Сагайдачного в Україну вже усно погодив Міністр культури та національної спадщини Польщі Пьотр Глінський. Попереду організація цього процесу", – розповів міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Наразі артефакт зберігається у зброярні Вавельського королівського замку (Краків, Польща). Його у 1621 році Сагайдачному за перемогу з турками під Хотином вручив майбутній король Речі Посполитої королевич Владислав IV Ваза.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що археологи знайшли у Луцьку артефакти скіфських часів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ