Археологічні знахідки у Луцьку

Археологи знайшли у Луцьку артефакти скіфських часів – фото

Віктор Баюк / Facebook

"Справжнє відкриття"

У Луцьку археологи розкопали фрагменти кераміки ранньозалізного часу. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook-сторінку наукового співробітника охоронної археологічної служби України Віктора Баюка.

Науковці зробили важливе відкриття в останні дні минулого року в центральній частині міста Луцька по вулиці Ярощука, 12.

"Справжнім відкриттям стали фрагменти кераміки ранньозалізного часу, майстерно реставровані до цілих форм колегою Олексієм Войтюком. Знахідки імовірно належать до скіфського періоду, що датується серединою I тисячоліття до нашої ери. На даний час підтверджено заселення первісного вододільного пагорба між Стиром та Сапалаївкою та необхідність археологічного супроводу робіт в межах історичного ядра міста Луцька", – розповів дослідник.

Також повідомляється, що археологи прослідкували первісну топографію ділянки, стратиграфію культурного шару, що дозволило знайти матеріали ранньомодернової, пізньосередньовічної та давньоруської епохи.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, як українські вчені на станції "Академік Вернадський" записали "пісні" тюленів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ