Археологи розкопали на Львівщині артефакти часів Римської імперії – фото

Львівські вчені знайшли поховання римських часів, де були обрядові предмети та заглиблена споруда. Розкопки проводили на місці, яке називають "відкриттям століття".

Це сталося у селі Карів (Червоноградський район, Львівська область), де археологи вже протягом кількох років вивчають могильник. Він датується першими століттями нашої ери та має численні поховання германської, балтської і слов'янської культур. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook Департамента архітектури та містобудування Львівської ОДА.

Минулого року науковці знайшли тут ще одне поховання, яке датується початком ІІІ ст. н. е. та належить культурі племен готів. Там були обрядові предмети та заглиблена споруда, але її призначення наразі незрозуміле.

"У похованні, крім людських решток, археологи знайшли фрагменти двох скляних кубків, аналогів яких в Україні немає. А також: уламки рогового тришарового гребеня, бронзову застібку (фібулу), частини дерев'яної скриньки, оббитої бронзовими пластинками з декоративними цвяшками і половинку жетона з білого пастового скла. Такі жетони використовували для римських настільних ігор", – розповіла директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Читайте також:

На думку фахівців, коштовні предмети вказують на те, що на цьому місці поховали багату людину.

"Кілька років тому за результатами розкопок у Карові була скликана археологічна наукова конференція в Берліні, де провідні європейські науковці кілька днів обговорювали питання цієї знахідки. Пам'ятка є справді унікальною, археологи щороку відкопують на її території нові важливі знахідки та артефакти, а тому дослідження продовжуватимуться", – розповів директор Історико-краєзнавчого музею у місті Винники Ігор Тимець.

Зазначимо, що дослідження околиці села Карів почалися у 2017 році та за ці роки тут знайшли численні артефакти.

Розкопки у селі Карів
Розкопки у селі Карів
Фото: Департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА / Facebook

"Карів, як археологічна знахідка – відкриття століття. І не тільки для України: бронзовий казан з атташами у вигляді чоловічих фігур, який ми віднайшли давніше, є третьою такою знахідкою у світі. Крім того, могильник свідчить, що на цих територіях проживали люди, про існування яких на українських теренах досі було невідомо. Припускаємо, що це група людей із Середнього Дунаю, які оселилися тут у результаті надзвичайних обставин, а саме через так звані Маркоманські війни 166-180 років", – розповів керівник розкопок, кандидат історичних наук Ярослав Онищук.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені помітили цікавий напис всередині етруського шолома, який знайшли майже 100 років тому.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше