Знахідка з ущелини Крап-Сес

Археолог-аматор знайшов місце стародавньої битви римського легіону і цікаві артефакти – фото

SRF

Знайдені артефакти датуються 15 роком до нашої ери

Археологу-аматору Лукасу Шміду, який допомагає Археологічній службі кантону Граубюнден (Швейцарія), вдалося знайти стародавнє місце битви XII легіону. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Arkeonews.

Це місце розташоване в ущелині Крап-Сес, де Шмід знайшов у чудовому стані римський кинжал, що зацікавило науковців із Базельського університету. Згодом на цьому місці знайшли інші предмети, які виробляли як у Римі, так і у Швейцарії, а саме:

  • Фрагменти щитів.
  • Взуттєві цвяхи.
  • Кулі для пращ, де частина мала мітки XII римського легіону. Вони датуються 15 роком до нашої ери і пов'язуються з Альпійськими походами, які здійснював імператор Октавіан Август.

Останній хотів підкорити території сучасної Німеччини та Іспанії, а шлях у Галлію пролягав через альпійські перевали. На цій місцевості зазвичай жили племена кельтського та лігурійського походження, які брали гроші за дозвіл на проїзд через їхні землі. Така практика торкнулася у тому числі Юлія Цезаря, на солдат якого місцеві кидали каміння.

"Схоже, що місцеві жителі сховалися і в них стріляли римляни з рогаток та катапульт", – розповів професор провінційної римської археології в Базельському університеті Петер Шварц.

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав про те, як учені-аматори розкопали два нових види хижих динозаврів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ